2 Kasım 2010 Salı

1 dolar + 1 bisiklet = dünya turu / 1 dollar + 1 bike = world trip

(english is below)

Bugün üyesi olduğum sırtçantalılar grubundan gelen bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum. Benim için anlamı büyük, neden mi? Haberin başlığı şöyle "1 dolar ile dünya turu yaptı" ;)
İlgilenenler haberin tamamını buradan okuyabilirler. Yalnız komik olan bir şey var ki kullanılan görsel dünya turunu yapan kişiye ait değil :) Yurdum haberciliği işte ne yapalım. Dünya turunu yapan hintli Ram Chandra Biswas'ı burada görebilirsiniz.
Biswas'ın ülkesine döndüğünde söyledikleri ise evrensel bir gerçeği yansıtıyor sanırım: " Dünya turu sırasında bindiğim hiç bir gemi, uçak veya otobüs için para ödemedim, insanlar bana karşı çok iyi ve yardımseverdi. Hindistan hariç (!). Sadece kendi ülkemde temel ihtiyaçlar için bile para ödemek zorundayım." Tanıdık gelen bir şeyler var değil mi? :)

Dolapdere

I want to share a news with you today which I received from a member of backpackers group. It means a lot to me, do you know why? The capture of the news is " world trip with 1 dollar" ;)
You can read whole story from here ... I smiled when I read his last words about his trip:
“I have boarded almost every ship, airplane and car but never paid a single penny outside India. It is only here that I have to pay even for accommodation." I think this is a common reality :)

Hiç yorum yok: